Bugun...Bu lezzet başka yerde yok!

Samsun'un güney bölgesinde öyle bir lezzet var ki, yemeyen bin pişman olur. Bahsettiğimiz lezzet tabii ki 'Kaz Tiridi'.

facebook-paylas
Tarih: 09-03-2019 09:35

Bu lezzet başka yerde yok!

Kaz Tiridi, Samsun'un iç bölgesinde yapılan, kaz eti, yufka ekmeği ve bulgur pilavı ile birlikte servis edilen bu eşsiz lezzet, yalnızca Samsunluların beğenerek tükettiği bir yemek değil. Samsun dışından kaz tiridi yemeye gelen konuklar, Kaz Tiridi'nin vazgeçilmez tadını unutamadığı aşikardır. 
 
Kaz Tiridinin lezzeti özellikle kış aylarında daha belirgin olmaktadır. Bir hafta içinde bir kaç kez kaz tiriti için yakınlarınızın evlerine davet edilebilirsiniz. Çünkü yemeğin ana maddesi olan kaz eti, kış aylarında daha yağlı ve lezzetli olmaktadır. Kaz tiridinin yapımını merak ediyorsanız, haberimizin devamı da bu lezzetin yapımı ile ilgili. 
 
Öncelikle kaz etlerini iyice haşlayın. Haşlanan etleri didikleyin ve kazın yağlı suyu ile bulgur pilavınızı yapın. Daha sonra bulgur pilavının üzerine didiklediğiniz kaz etlerini serpin. Pilavın yanına ise kendi açtığınız ya da satın aldığınız kaz yağı ile yumuşatılmış yufka ekmeklerini koyun. Ayran veya hoşaf ile tüketebilirisiniz. Unutmayın; Kaz Tiridi elle yenir! 


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YEMEK Haberleri

YUKARI YUKARI