ÖDÜLLÜ FİLMİN ÖDÜLLÜ OYUNCUSU: ONURCAN KABAN
Haber
28 Nisan 2022 - Perşembe 16:19
 
ÖDÜLLÜ FİLMİN ÖDÜLLÜ OYUNCUSU: ONURCAN KABAN
Dünyanın en önemli kadın sorunlarından birisi olan kadın sünneti konunun işlendiği SUNNA filmine ödüller gelmeye devam ediyor. Hikayesini Zeynep Girgin’in kaleme aldığı, yönetmenliğini ise Ali Kaygısız’ın yaptığı film, sinema sektörüne Onurcan Kaban gibi genç yetenekleri kazandırıyor!
MAGAZİN Haberi
ÖDÜLLÜ FİLMİN ÖDÜLLÜ OYUNCUSU: ONURCAN KABAN

Kadın sünneti konusunun işlendiği filmin, dünyadaki festivallerde yarışmaya devam ediyor. 48  Film Yapım ile 24 Kare Film ortak yapımı olan filmin kısa metraj halinin büyük beğeni toplaması üzerine, gözler filmde yer alan oyunculara çevrildi. Daha önce birçok yapımda rol alan Onurcan Kaban, ödül rekorları kıran bu filmle birlikte, dikkat çeken oyuncular arasında yerini aldı.

FİLM ÖDÜLE DOYMADI!
İsveç Film Festivalinde ilk gösterimine giren SUNNA filmi, en iyi kısa film, en iyi yönetmen ve en iyi fragman ödüllerini aldı. Ardından Floransa ve Londra’da gerçekleşen festivallerde şeref ödülünü alan film, Toronto Film Festivali’nde “En İyi Kadın Konulu Film” konulu kısa film ödülünü de kazanmayı başardı. Son olarak Hollywood’tan Ali Kaygısız ile en iyi yönetmen ve Onurcan Kaban ile en iyi karakter oyuncusu ödülünü kazanan SUNNA filmi, ayrıca Paris, Chicago, Indian Indıe, Milan, Worldwide Women’s, Venice ve New York film festivallerinde de jüri özel ödülüne layık görüldü.

ONURCAN KABAN'A ÖVGÜLER GELİYOR
Filmin genç oyuncusu Onurcan Kaban'ın aldığı "En İyi Karakter Oyuncusu" ödülünün kendilerini son derece mutlu ettiğini söyleyen filmin yapımcısı Zeynep Girgin, "Onunla gurur duyuyoruz. Bundan sonraki projelerimizde mutlaka yerini alacaktır" diye konuştu. Filmin yönetmeni Ali Kaygısız ise genç oyuncunun sektörde marka bir isim olacağını söyleyerek, "Son derece çalışkan ve uyumlu bir oyuncu. İlerleyen zamanlarda, marka bir oyuncu olacağını düşünüyorum. Önü çok açık. Kendisini tebrik ediyorum" dedi.

"DAHA DA İLERLEYECEĞİM"
SUNNA filminin gördüğü ilgi karşısında duyduğu memnuniyeti dile getiren genç oyuncu Onurcan Kaban, "Böyle önemli bir projede rol almak benim için çok önemliydi. Muhteşem senaryonun, başarılı bir ekiple buluşması sonucu ortaya çıkan SUNNA filmi, katıldığı festivallerden ödüllerle dönmeye devam ediyor. Şahsımın aldığı ödül de meslek hayatımın geleceği adına beni daha da umutlandırdı. Çok sevdiğim oyunculuk mesleğinde daha da ilerlemek ve ödül sayımı daha da arttırıp ülkemizin sinema değerleri arasındaki yerimi almak istiyorum" dedi. Kazandığı "En İyi Karakter Oyuncusu" ödülüyle bir anda dikkatleri üzerine çeken genç oyuncu Onurcan Kaban, oyunculuğunun yanı sıra bir çok yapımda oyuncu koçu olarak da görev yapıyor. Televizyon ekranlarında yayınlanan sinema filmi ve dizilerde uzun süredir yer alan başarılı oyuncu, SUNNA filmindeki Ahmed rolü ile takdir toplamaya devam ediyor

ONURCAN KABAN KİMDİR?
Onurcan Kaban 18 Haziran 1997 Bursa, Gemlik doğumlu oyuncudur. Celal Bayar Anadolu Lisesini Sayısal okuyarak tamamladıktan sonra 3 yıl İnşaat Mühendisliği okumuş ancak sevmediğinden dolayı bırakıp Endüstri Mühendisliğine geçmiştir. 2 yıl gibi bir sürede Endüstri Mühendisliği programını tamamlamış ve Aksaray Üniversitesinden mezun olmuştur. 2011 yılından itibaren bir çok kişi ve kurumdan tiyatro, şan, diksiyon, senaryo, yaratıcı drama ve kamera önü oyunculuk eğitimi almıştır. 2016 Yılında Gençlik ve Spor Bakanlığında Tiyatro ve Yaratıcı Drama Eğitmeni olarak çalışmıştır. 2017 yılında yerel bir ajansta genel yayın yönetmenliği yapmıştır. 2018 yılında Aksaray Üniversitesinde kendi tiyatrosunu kurmuş, bu süre zarfında hem eğitim vermiş, hem de kendi oyunlarını çıkartmıştır. Bir takım sinema ve dizi projelerinde hem oyuncu hem de oyuncu koçu olarak yer aldıktan sonra 24 Kare Film Prodüksiyon, 48 Film ve farklı bir kaç yapım şirketinde Line Producer ve Yapım Asistanlığı gibi pozisyonlarda çalışmıştır.  

 
Memleket Samsun Haber Merkezi
Kaynak: Editör: Hakan Yakın
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı