SALİH ZEKİ MURZİOĞLU KİMDİR?
Haber
21 Aralık 2021 - Salı 11:37
 
SALİH ZEKİ MURZİOĞLU KİMDİR?
STSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu kimdir?
KİM KİMDİR? Haberi
SALİH ZEKİ MURZİOĞLU KİMDİR?

Salih Zeki Murzioğlu 5 CAK1959 yılında Samsun’da dünyaya geldi. Samsun Ticaret Lisesinden mezun oldu. Üniversite öğrenimi yarıda bırakan Murzioğlu baba mesleği olan bakır işleme sektörüyle ticarete atıldı. İnşaat, gıda gibi pek çok sektörde faaliyet gösteriyor.

Samsun Ticaret ve Sanayi Odasında Yönetim Kurulu Üyesi, Meclis Üyesi gibi görevleri üstlenen Murzioğlu, 2009 yılından bu yana üç dönemdir Samsun Ticaret ve Sanayi Odasının Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir. 2013 yılında gerçekleştirilen 69. TOBB Seçimli Olağan Genel Kurulunda TOBB Yönetim Kurulu Üyeliğine getirilen Murzioğlu, 70. TOBB Seçimli Olağan Genel Kurulunda TOBB Başkan Yardımcılığı görevine getirilmiştir.

Murzioğlu ayrıca BALO A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi, Samsun Merkez OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Samsun Kavak OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Samsun Gıda SOB Yönetim Kurulu Başkan Vekili, KOBİ Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. Denetim Kurulu Üyesi, SABEK A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde de bulunmaktadır.

Salih Zeki Murzioğlu evli ve iki erkek çocuk babasıdır.

Kaynak: Editör: Hakan Yakın
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı