Bugun...SAMSUN'DA 8 İLÇE KIRMIZI!

Kent genelinde Covid-19 risk haritası rengi kırmızı'dan turuncu'ya dönen Samsun'da, 8 ilçede halen daha sıkıntı var! Kırmızı bölgeden çıkamayan bu ilçeler arasında ise Ladik başı çekiyor!

facebook-paylas
Tarih: 21-05-2021 21:16

SAMSUN'DA 8 İLÇE KIRMIZI!

Samsun'da iki hafta önce kırmızı olan risk haritası, turuncuya döndü. Türkiye'nin en çok vaka görülen şehri olarak uzun süre liderliği bırakmayan Samsun'da, tam kapanma süreci ve kentte uygulanan kapsamlı kontroller sonucu kırmızı olan risk haritası rengi turuncu'ya döndü.

Samsun genel açıdan turuncu bölge olarak değerlendirilirken, şehrin 8 ilçesi ise halen daha kırmızı bölge olarak dikkat çekiyor. İlkadım, Çarşamba, Kavak, Tekkeköy, Yakakent, Terme, Ladik ve Ayvacık İlçelerinde vaka sayılarının yüksek olması, bu ilçelerin kırmızdan turuncu'ya geçişini engelliyor.

Samsun Valisi Zülkif Dağlı koordinesinde başarılı mücadele sürdürdüklerini söyleyen Samsun İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç, Ladik İlçesinde yaşanan hızlı artışa da dikkat çekerek, "Lâdik ilçemiz yüz binde 311,1 insidans hızıyla il ortalamamızın 3 kat üzerinde bir vaka hızı gösteriyor ve bu ilçemiz yüzde 24,4 vaka artışıyla, geçtiğimiz hafta Samsun’da vaka sayısı artan tek ilçemiz olmayı da sürdürdü. Her ilçemizin önlemlere riayetleri ölçüsünde ortaya çıkan bu tabloda Asarcık (Yüz binde 41,9) , Vezirköprü (Yüz binde 44,5) ve Alaçam (Yüz binde 47,8) ilçelerimiz ise yüz binde 35 rakamına en çok yaklaşarak, sarı renge geçiş yapmaya bir adımı kalan ilçelerimiz oldu. Samsun İl Sağlık Müdürlüğü olarak öncelikli hedefimiz ilimizi turuncu renkten sarıya geçirmek için gerekli çalışmaları yürütmek ve mavi renge adım adım ilerlemek. Bu çerçevede yürüttüğümüz filyasyon çalışmalarıyla birlikte, Covid 19’a karşı elimizdeki en önemli güç olan aşı çalışmalarımıza da daha fazla ağırlık veriyoruz" diye konuştu. İl Sağlık Müdürü Oruç, virüs ile mücadelede en etkin gücün aşı olduğunu kaydederek, aşı çalışmalarına hız kazandırdıklarını da kaydetti. FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SAMSUN Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
HABER ARA

Web sitemize nasıl ulaştınız?


nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI