Bugun...SAMSUN'DA KORKULU BEKLEYİŞ!

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün, "Can ve mal güvenliği açısından tehlike arz ediyor" diye rapor hazırladığı Doğanlar Apartmanı sakinleri, 20 gündür korku ve çaresizlik içerisinde Atakum Belediyesi ekiplerini bekliyor!

facebook-paylas
Güncelleme: 01-09-2021 14:39:03 Tarih: 01-09-2021 14:28

SAMSUN'DA KORKULU BEKLEYİŞ!

Samsun’un Atakum İlçesi Yeni Mahalle’de, yan parsellerinde başlayan inşaattan sonra evleri kaymaya başlayan bina sakinleri, her an korku içerisinde yaşıyor. İnşaatta gerçekleştirilen temel kazma işlemi sonrasında evlerinde ciddi çatlaklar oluşan bina sakinleri, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından verilen “Can ve mal güvenliği açısından tehlike arz ediyor” şeklindeki rapora rağmen, kendilerini duymazdan gelen Atakum Belediyesine tepki gösterdi.

“BİNA YIKILSA, HESABI KİM VERECEK?
Atakum İlçesi Yeni Mahalle 3227. Sokakta bulunan Doğanlar Apartmanını, her an yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya olduğunu söyleyen yönetici Metin Akıncıoğlu, duvarlarda oluşan derin çatlakları göstererek, “Yönetim faaliyetlerini sürdürdüğüm Doğanlar Apartmanının hemen yanında bulunan parselde bir inşaat başladı. Bu inşaatın temel çalışmalarından sonra, apartmanımız kaymaya başladı. Duvarlarda derin çatlaklar oluştu. Yaşanan bu gelişme üzerine durumu Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne aktardık. Mühendislerin yaptığı inceleme sonucu, yaşadığımız korkuda ne haklı olduğumuzu ortaya koydu. Bina için, “Can ve mal güvenliği açısından tehlike arz ediyor” şeklinde rapor hazırlanarak, ilgili belediye olan Atakum Belediyesine gereğinin yapılması konusunda rapor gönderildi. Ancak günlerdir adeta yalvarmamıza rağmen Atakum Belediyesi bizi duymazdan ve görmezden geliyor. Sadece iki zabıta memuru gönderdiler. O zabıta memurları da, “Biz ne anlarız bu işten” diyerek yaşadığımız trajediyi daha komik hale getirdiler” dedi.

“50 KİŞİNİN HAYATI SÖZ KONUSU”
Bina zeminindeki ciddi derecedeki kaymanın raporlarla sabit olmasına rağmen, ilgililerin durumu sadece izliyor olmasına anlam veremediklerini söyleyen Metin Akıncıoğlu, “Bu binada 50 kişi yaşıyor. Yaşanan bu kayma ve beraberinde Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından verilen rapor sonucunda, bu 50 kişinin hayatı risk altındadır. Binanın yıkılmasını, insanların ölmesini mi bekliyorlar? Defalarca Atakum Belediyesine gittik. Her defasında başka birine yönlendirdiler. Bu işlerle ilgili müdüre bırakın derdimizi anlatmayı, kendisiyle görüşemedik bile. Kendilerine verdiğim yazılı dilekçede de ifade ettiğim gibi, burada ki tehlikeli durumun oluşmasında olduğu gibi yaşanabilecek herhangi bir can kaybında sorumluluk, bizi şimdi görmezden gelen Atakum Belediyesi olacaktır” şeklinde konuştu.

ÇATLAKLAR BÜYÜYOR, KAYMA DEVAM EDİYOR!
Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından binaya verilen, “Can ve mal güvenliği açısından tehlike arz ediyor” şeklindeki raporda yer alan “Önemli ve İvedi” şeklindeki ifadeye rağmen, Atakum Belediyesine bağlı ekiplerin neden incelemede bulunup, konuyla ilgili karar alınmasını sağlamadığı merak ediliyor. Duvarlardaki derin çatlaklar ve bina bahçesindeki belirgin kaymalar her geçen gün daha da büyürken, Doğanlar Apartmanı sakinleri, korku ve çaresizlik içerisinde çıkacak sonucu bekliyor.FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SAMSUN Haberleri

YUKARI YUKARI