Bugun...WHATSAPP'TA SON GÜN BELLİ OLDU!

WhatsApp'ı ısrarla kullanmak isteyenler, tartışma konusu sözleşmeyi kabul etmek zorunda. Kabul etmeyenler için son gün belli oldu. Uygulamanın resmi internet sitesinde yayınlanan o tarih, milyonlarca kullanıcı için yeni bir başlangıç olabilir.

facebook-paylas
Güncelleme: 10-01-2021 19:09:27 Tarih: 10-01-2021 18:53

WHATSAPP'TA SON GÜN BELLİ OLDU!

Dünya' nın beğenerek kullandığı mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın son güncellemesi, büyük tartışmaları da beraberinde getirdi. Kullanım şartlarını değiştiren uygulama, bu değişikliğin kabul edilmesi halinde, verilen tamamını Facebook başta olmak üzere bir çok firma ve veri bankası ile paylaşabilecek mi?

WhatsApp sözleşmesini kabul etmeyerek, bu veri paylaşımından kaçabilmeyi umut edenlere ise kötü haber geldi. Neredeyse her gün ekranlarına gelen yeni sözleşmeyi kabul etmeyenler, 8 Şubat 2021 tarihinden itibaren uygulamayı kullanamayacak.

Bu gelişme üzerine binlerce WhatsApp kullanıcısı, farklı uygulamalara yöneldi. Farklı onlarca iletişim markası, kendi uygulamalarının kullanılması için reklam kampanyaları başlattı. Türkiye'de ise Telegram Mesenger ve BİP uygulamaları kısa sürede en çok indirilen uygulamalar oldu. 

Peki bu sözleşmeyi kabul edenleri, ne gibi gelişmeler bekliyor? Facebook şirketlerinin bir parçası olan WhatsApp, diğer Facebook şirketlerinden bilgi alır ve bu şirketlerle bilgi paylaşımında bulunur diye uyarıda bulunuluyor. WhatsApp, 4 Ocak 2020 tarihinde yayınlanan yeni güncellemede yer alan 'Gizlilik İlkesi' hakkında, resmi internet sitesinden şu bilgileri verdi;

"Hizmetlerimizin yürütülmesi, sağlanması, iyileştirilmesi, anlaşılması, özelleştirilmesi, desteklenmesi ve pazarlanması amacıyla WhatsApp; hizmetlerimizi ne zaman yüklediğiniz, kullandığınız veya hizmetlerimize ne zaman eriştiğiniz dahil olmak üzere bazı bilgileri almak veya toplamak zorundadır.
Aldığımız ve topladığımız veri türleri, hizmetlerimizi nasıl kullandığınıza bağlıdır. Hizmetlerimizi sağlamak için belirli bilgilere gereksinim duyarız ve bunlar olmaksızın hizmetlerimizi size sağlayamayız.

Facebook şirketlerinin bir parçası olan WhatsApp, diğer Facebook şirketlerinden bilgi alır ve bu şirketlerle bilgi paylaşımında bulunur. Hizmetlerimizin ve Facebook şirketi ürünleri dahil bu şirketlerin sunduğu olanakların yürütülmesi, sunulması, iyileştirilmesi, anlaşılması, özelleştirilmesi, desteklenmesi ve pazarlanması amacıyla bu şirketlerden aldığımız bilgileri kullanabiliriz ve bu şirketler de bizim onlarla paylaştığımız bilgileri kullanabilirler.
WhatsApp, kullanıcıların hangi verilerini toplayabiliyor?

Hesap Bilgileri

Mesajlar

Bağlantılar

Durum Bilgisi

İşlem ve Ödeme Verileri

Müşteri Desteği ve Diğer İletişimler

Kullanım ve Kayıt Bilgileri

Cihaz ve Bağlantı Bilgileri

Konum Bilgileri

Çerezler

Başkalarının Sizin Hakkınızda Sağladığı Bilgiler (Üçüncü taraftan sağlanır.)

Kullanıcı Şikayetleri (Üçüncü taraftan sağlanır.)

WhatsApp’taki İşletmeler (Üçüncü taraftan sağlanır.)

Üçüncü Taraf Hizmet Sağlayıcıları (Üçüncü taraftan sağlanır.)

Üçüncü Taraf Hizmetleri (Üçüncü taraftan sağlanır.)

Toplanan veriler nasıl kullanılıyor? 
Yan Hizmetler

Emniyet, Güvenlik ve Bütünlük

Facebook Şirketleri Hakkındaki İletişimler

Kurumsal Etkileşimler
Editör: Haber Merkezi
FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER DÜNYA Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
HABER ARA

Sitemizi nasıl buldunuz?


nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI