ŞEHİTLER DUALARLA ANILDI
Haber
06 Mayıs 2019 - Pazartesi 16:06
 
ŞEHİTLER DUALARLA ANILDI
Samsun’un İlkadım İlçesi Fatih Mahallesinde, her yıl düzenlenen Şehitlere Vefa ve Saygı Turnuvası, binlerce Samsunlunun katılımıyla gerçekleşen açılış töreni ile başladı.
SPOR Haberi
ŞEHİTLER DUALARLA ANILDI

Fatih Mahallesi Muhtarı ve 1453 Fatihspor Kulübü Başkanı Tonguç Ali Anıl öncülüğünde gerçekleştirilen ve 64 farklı mahalleden 800 sporcunun katılımıyla, Ramazan Ayı boyunca sürecek turnuvanın açılış töreninde şehitler için Kuran’ı Kerim tilaveti gerçekleştirildi.

ŞEHİTLER DUALARLA ANILDI
Şehit ailelerinin katılımıyla gerçekleşen açılış törenine, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, MHP Atakum İlçe Başkanı Ahmet Hatinoğlu, MHP eski İl Başkanı Taner Tekin, Gençlik Hizmetleri ve Spor eski İl Müdürü Güven Özyurt, mahalle muhtarları ve binlerce Samsunlu katıldı. 1453 Fatih Spor Kulübü önünde bulunan alanda gerçekleştirilen açılış töreni, genç hafızlar tarafından okunan Kuran-ı Kerim tilaveti, semazen gösterisi ve ilahi dinletisi ile başladı.

DEMİRTAŞ’TAN ANIL’A TEŞEKKÜR
Ramazan Ayı boyunca devam edecek olan Şehitlere Vefa ve Saygı Turnuvasının, örnek bir organizasyon olduğunu söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Birlik ve beraberlik açısından son derece önemsediğimiz bu büyük organizasyon, büyük bir vefanın ürünüdür. Ülkemizin birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğu bu günlerde, böylesi önemli ve vefa dolu bir organizasyona imza atan Fatih Mahallesi Muhtarı Tonguç Ali Anıl’a teşekkür ediyorum” dedi.

BAŞARILI BİR ORGANİZASYON
Fatih Mahallesinde gerçekleştirilen tüm organizasyonlarda olduğu gibi, Şehitlere Vefa ve Saygı Turnuvasında da başarılı bir çalışma gerçekleştirdiğini söyleyen MHP eski İl Başkanı Taner Tekin, “Burada sağlanan birliktelik, bizleri mutlu ediyor. Fatih Mahallesi Muhtarı ve 1453 Fatihspor Kulübü Başkanı Tonguç Ali Anıl’a teşekkür ediyorum. Burada hem şehitlerimizin kıymetli emanetleri olan aileleriyle hem de hemşerilerimizle bir arada olmaktan dolayı mutluyuz” diye konuştu.

FATİHSPOR BUNU HEP YAPIYOR!
1453 Fatihspor Kulübü, daha önce de gerçekleştirdiği sosyal içerikli projelerle her kesimden vatandaşın takdirini toplamıştı. Suriye’ye 2 tır gıda yardımı ulaştıran kulüp yönetimi daha sonra Türkmen Dağına da 2 tır gıda göndermişti. Sur’da terör örgütü ile mücadele eden güvenlik güçlerine 20 bin adet cep sobası gönderen 1453 Fatih Spor Kulübü, aynı çalışma kapsamında yüzlerce içliği aynı noktaya ulaştırmıştı. Her yıl Ramazan Aylarında 2 bin aileye gıda, 2 bin çocuğa da bayramlık kıyafet yardımı ulaştırmak için yardım kampanyaları düzenleyen ve ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldüren Tonguç  Ali Anıl yönetimindeki kulüp, 15 Temmuz Şehidi Ömer Halis Demir’in kabri başına 6 otobüs, Trabzon’da şehit olan Eren Bülbül’ün kabri başına ise 16 otobüs ile gitmişti. 

 

Kaynak: Editör: Hakan Yakın
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı